Nemzetközi labdarúgás

Bottal üthetik a PSG nyomát az európai sztárcsapatok – Top 10 költekezés

1. PSG – 140 millió euró

Az idei átigazolási szezonban a francia bajnoki ezüstérmes költött a legtöbbet, a Leonardo-Ancelotti páros gyakorlatilag lerabolta a fél Serie A-t, köszönhetően a klubhoz beáramló olajmilliárdoknak. Az őszi BL-szezon majd beárazza a bajnokságban egyelőre nyeretlen csapatot. A franciák elsősorban a Milan zsebét tömték tele, az átigazolási időszak legnagyobb meglepetését érték el azzal, hogy csomagban megvették az Ibrahimovic-Thiago Silva párost.

Érkezett: Ibrahimovic, Thiago Silva, Lavezzi, Verratti, Moura, Rabiot

""

2. Chelsea – 97,7 millió euró

A Chelsea költekezését az eddigi évekhez képest akár visszafogottnak is nevezhetnénk, rongyos száz millió, látszik, hogy Abramovics korsója is addig járt a kútra, amíg Bajnokok Ligáját nem nyert. Hazard megszerzése nagy fogásnak tűnik, de az, hogy az Oscarért kiadott laza 32 millió megérte-e, nos ezt majd a jövő eldönti.

Érkezett: Moses, Azpilicueta, Oscar, Hazard, Marin

""

3. Manchester United – 59,2 millió euró

A Manchester United a tavalyi elbukott bajnoki cím után érezhette úgy, hogy meglehetősen "silány" játékoskeretét feltölti, gyorsan lecsapott hát a dortmundi Kagawára, elhozta Büttnert, majd a biztonság kedvéért leigazolta Van Persie-t is az Arsenaltól a töketlenkedő európai topklubok elől.

Érkezett: Büttner, Van Persie, Henríquez, Kagawa, Powell

""

4. Juventus – 50,9 millió euró

A Juventusnál az angol ezüstérmessel ellentétben a veretlenül megnyert bajnokság után vásároltak be, érezvén azt, hogy a keret a BL-kalandra csak nagyon vállvonogatva alkalmas. Bár az igazán nagyobb nevű kiszemeltek nem költöztek a nyár folyamán Torinóba, az Udinese jelentősen hozzájárulhat a zebrák sikereihez. Mégis Giovinco visszatérése jelentette a legnagyobb érvágást a klub/Fiat kasszáján.

Érkezett: Gabbiadini, Troisi, Boakye, Isla, Asamoah, Giovinco, Cáceres, Leali

""

5. Internazionale – 46,5 millió

Az Internél a 2010-es triplázás után megébredtek, Moratti rájött arra, hogy hiába a recesszió, játékosokat márpedig vennie kell, ha nem akarja a klubot visszasűllyeszteni a 2005 előtti állapotokba, amikor fényévente összejött ugyan egy-egy UEFA-kupa, de Itáliában a fogadóirodák 1,001-es szorzóval fizettek a szezon előtt az Inter negyedik helyére. Okos Mercatón vannak túl a milánóiak, szigorúan posztra igazoltak, és váltak csendben a címvédő Juve legnagyobb kihívóivá.

Érkezett: Pereira, Gargano, Cassano, Mudingay, Handanovic, Silvestre, Guarín, Palacio

""

6. Arsenal – 43 millió euró

Az Arsenal folytatta évek óta remekül beválatlan taktikáját, hatezer fő U18-as játékos leigazolása mellett igazán egzotikumnak tűnik az a 19 millió euró, amit Cazorláért adtak a Málagának. Podolski szerződtetése, ráadásul ugyanannyiért, mint Giroud: ez minden klubtulaj álma lehet. Szerencsére a bevétel rovatuk ennél sokkal jobban néz ki az idén.

Érkezett: Cazorla, Podolski, Giroud

""

7. Liverpool – 41,3 millió euró

A Liverpool a szezonban megkísérli megmenteni a 2010 utáni időszakot, hogy ne tudják jellemezni a "szégyenletes" kifejezéssel, ennek érdekében leigazolták a Realtól Sahint, A Romától Borinit, a Heerenveentől Assaidit és a Swansea-től óriási, 19 milliós összegért Joe Allent. Bár korai még kijelenteni, de a remek szezonkezdet sugallja: talán az igazi nagy dobás még hátra van. Ha nem, akkor a szokásos 4-5 hely az, ami még hátra van.

Érkezett: Sahin, Assaidi, Joe Allen, Borini

""

8. AS Roma – 37,3 millió euró

Az olasz fővárosban úgy gondolják, valakinek most már illene megtörnie a Calcioban röpke 11 éve tartó Milánó-Torinó versenyfutást, ezért az idén egy komolyabb összeggel szálltak be a buliba. Igazán drága játékost nem vásároltak, de sok kicsi sokra megy alapon így is sikerült bebaktatniuk az első tízbe, már ami az igazolásokat illeti. Kivétel nélkül olasz és brazil klubokból néztek ki focistákat, a legtöbbet az EB-n kiváló teljesítményt nyújtó Balzarettiért adták a Palermónak.

Érkezett: Marquinhos, Balzaretti, Tachtsidis, Castán, Bradley, Lucca, Stoian, Marquinho, Florenzi, Tallo, Malomo 

""

9. Barcelona – 33 millió euró

A Barcelonánál nem túlozták el az idei átigazolási piac letarolását, úgy gondolják, és mi is úgy gondoljuk, hogy kész csapatuk van. Két játékost vettek, Song 19 millió, Jordi Alba pedig 14 millió euróért cserébe csatlakozott a katalánokhoz. Kész, pont.

Érkezett: Song, Alba

""

10. Dinamo Kijev – 32,7 millió euró

Az ukránok becsúsztak a tízbe, gondoltátok volna amúgy, hogy az állandó nemzetközi kupás jelenlétüknek köszönhetően nagyon kevés hiányzik ahoz, hogy keleti szomszédaink három csapattal induljanak a Bajnokok Ligájában? Nos, az egykori szovjet kirakatcsapatnál régen is volt pénz, és most is van: a legnagyobb nevű, bár nem a legdrágább Kranjcar mellé megszerezték Raffaelt és Marco Rubént, és már a Serie A-ból sem sikk az ukrán élvonalba szerződni.

Érkezett: Taiwo, Raffael, Marco Rubén, Veloso, Kranjcar, Bogdanov

 ""